Μάρτιος 2024
To σχολείο μας

eisodos-aigaleo1

Σας καλωσορίζουμε στην Ιστοσελίδα του 5ου Γυμνασίου Αιγάλεω. Το Σχολείο μας ιδρύθηκε το 1980 και βρίσκεται στην οδό Ορυζομύλων 17 από το 2001. Ανήκει στη Γ΄Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Μέσα, λοιπόν, από αυτήν την Ιστοσελίδα, η σχολική μας κοινότητα τολμά ένα άνοιγμα προς την εκτός των συνόρων της κοινωνία, προκειμένου να αναδείξει σε γνωστούς και άγνωστους ενδιαφερόμενους τα όσα ελπιδοφόρα συμβαίνουν μέσα στο Σχολείο.

Ακόμη, με το συγκεκριμένο ταπεινό, αλλά και φιλόδοξο βήμα, ο ανθρώπινος πυρήνας, που ζει και κινείται καθημερινά μέσα στα όρια του 5ου Γυμνασίου Αιγάλεω, επιζητά να διευρύνει τις γνωστικές του δυνατότητες, με τη διαρκή ανταλλαγή ιδεών παιδαγωγικού περιεχομένου. Η σχολική μας κοινότητα ελπίζει, τέλος, να προτείνει και να λάβει λύσεις στις δυσκολίες, που εμποδίζουν τη γενικότερη πρόοδο και τη βελτίωση της ενδοσχολικής ζωής.

Ελάτε, λοιπόν, κοντά μας, κοντά στους μαθητές μας, που είναι τα δικά σας παιδιά. Μοιραστείτε μαζί μας τις χαρές και τις αγωνίες τους. Υποστηρίξτε τις δράσεις και τις επιδιώξεις μας. Παραμένοντας ανοιχτοί σε ό,τι καλό έχετε να μας προτείνετε, σας ευχόμαστε, πάνω από όλα, να χαρείτε αυτήν την επίσκεψή σας στην Ιστοσελίδα του 5ου Γυμνασίου Αιγάλεω!

Προτιμήστε τον mozilla firefox ή τον google chrome για την καλύτερη περιήγησή σας στην ιστοσελίδα μας.